Choose download format:
Microsoft Excel 2007
Microsoft Excel 2003
Tab separated values (TSV)
Comma separated values (CSV)
Share:
 

Venue Details

Venue Dunnings Road Reserve
Address Dunnings Road
POINT COOK , VIC , Australia , 3030
Map Reference

Upcoming matches at this venue

Grade RND Dates Home Team   Away Team
U17 1/2 B North Saturday 4 5 Dec 20 8:00AM Point Cook
v Melton
D1 (One Day) 4 5 Dec 20 1:15PM Western Eagles SC
v Kingsville CC
T30 PULAO PLACE CHAMPION LEAGUE GROUP A 3 6 Dec 20 8:00AM MELBOURNE UNITED
v DDD KINGS
T30 PULAO PLACE CHAMPION LEAGUE GROUP A 3 6 Dec 20 1:00PM SPARTAN UNITED
v STALLIONS
U15 Friday 5 11 Dec 20 5:15PM Point Cook
v Truganina
U17 1/2 B North Saturday 5 12 Dec 20 8:00AM Point Cook
v Caroline Springs
D1 (One Day) 5 12 Dec 20 1:15PM Western Eagles SC
v Western Lions CC
T30 PULAO PLACE CHAMPION LEAGUE GROUP A 4 13 Dec 20 8:00AM BLUE BULLS
v MELBOURNE UNITED
T30 PULAO PLACE CHAMPION LEAGUE GROUP A 4 13 Dec 20 1:00PM MELBOURNE COBRAS
v FINISHERS
U15 Friday 6 18 Dec 20 5:15PM Point Cook
v Williamstown Colts J
U17 1/2 B North Saturday 6 19 Dec 20 8:00AM Point Cook
v Melton Centrals
AJ (Alf) Murray Shield B1 Grade Synthetic (One Day 6 19 Dec 20 1:15PM Western Eagles SC
v Williams Landing SC
T30 PULAO PLACE CHAMPION LEAGUE GROUP A 5 20 Dec 20 8:00AM MELBOURNE UNITED
v WESTERN RISERS
T30 PULAO PLACE CHAMPION LEAGUE GROUP A 5 20 Dec 20 1:00PM MELBOURNE COBRAS
v DDD KINGS
T30 PULAO PLACE CHAMPION LEAGUE GROUP A 6 3 Jan 21 8:00AM BLUE BULLS
v MELBOURNE COBRAS
T30 PULAO PLACE CHAMPION LEAGUE GROUP A 6 3 Jan 21 1:00PM SPARTAN UNITED
v FINISHERS
D1 (One Day) 7 9 Jan 21 1:15PM Western Eagles SC
v Altona Sports Club
T30 PULAO PLACE CHAMPION LEAGUE GROUP A 7 10 Jan 21 8:00AM MELBOURNE UNITED
v EDGAR EAGLES
T30 PULAO PLACE CHAMPION LEAGUE GROUP A 7 10 Jan 21 1:00PM MELBOURNE COBRAS
v WESTERN RISERS
D1 (One Day) 8 16 Jan 21 1:15PM Western Eagles SC
v Deer Park
T30 PULAO PLACE CHAMPION LEAGUE GROUP A 8 17 Jan 21 8:00AM BLUE BULLS
v FINISHERS
T30 PULAO PLACE CHAMPION LEAGUE GROUP A 8 17 Jan 21 1:00PM MELBOURNE COBRAS
v WYNDHAM AVENGERS
U17 1/2 B South Saturday 7 23 Jan 21 8:00AM Point Cook Gold
v Hoppers Crossing CC
AJ (Alf) Murray Shield B1 Grade Synthetic (One Day 9 23 Jan 21 1:15PM Western Eagles SC
v United Tarneit SC
T30 PULAO PLACE CHAMPION LEAGUE GROUP A 9 24 Jan 21 8:00AM MELBOURNE UNITED
v STALLIONS
T30 PULAO PLACE CHAMPION LEAGUE GROUP A 9 24 Jan 21 1:00PM SPARTAN UNITED
v PUNJAB DE SHER
U17 1/2 B South Saturday 8 30 Jan 21 8:00AM Point Cook Gold
v Spotswood
D1 (One Day) 10 30 Jan 21 1:15PM Western Eagles SC
v Footscray United
T30 PULAO PLACE CHAMPION LEAGUE GROUP A 10 31 Jan 21 8:00AM BLUE BULLS
v WESTERN RISERS
T30 PULAO PLACE CHAMPION LEAGUE GROUP A 10 31 Jan 21 1:00PM SPARTAN UNITED
v MELBOURNE UNITED
U17 1/2 B South Saturday 9 6 Feb 21 8:00AM Point Cook Gold
v Altona
AJ (Alf) Murray Shield B1 Grade Synthetic (One Day 11 6 Feb 21 1:15PM Western Eagles SC
v Melb Super Blues
T30 PULAO PLACE CHAMPION LEAGUE GROUP A 11 7 Feb 21 8:00AM BLUE BULLS
v EDGAR EAGLES
T30 PULAO PLACE CHAMPION LEAGUE GROUP A 11 7 Feb 21 1:00PM MELBOURNE COBRAS
v SPARTAN UNITED
U17 1/2 B South Saturday 10 13 Feb 21 8:00AM Point Cook Gold
v Werribee Tigers
AJ (Alf) Murray Shield B1 Grade Synthetic (One Day 12 13 Feb 21 1:15PM Western Eagles SC
v Falcon CC
U15 Friday 11 19 Feb 21 5:15PM Point Cook
v Wyndhamvale
U17 1/2 B North Saturday 11 20 Feb 21 8:00AM Point Cook
v Druids
D1 (One Day) 13 20 Feb 21 1:15PM Western Eagles SC
v United Tarneit SC
U15 Friday 12 26 Feb 21 5:15PM Point Cook
v Williamstown Colts H
U17 1/2 B North Saturday 12 27 Feb 21 8:00AM Point Cook
v Werribee
AJ (Alf) Murray Shield B1 Grade Synthetic (One Day 14 27 Feb 21 1:15PM Western Eagles SC
v Western Lions CC
U15 Friday 13 5 Mar 21 5:15PM Point Cook
v Seddon
U17 1/2 B South Saturday 13 6 Mar 21 8:00AM Point Cook Gold
v Williamstown CYMS
U15 Friday 14 12 Mar 21 5:15PM Point Cook
v Hoppers Crossing
U17 1/2 B South Saturday 14 13 Mar 21 8:00AM Point Cook Gold
v Wyndhamvale