Share:
 

Round Highlights

Season 
Round Date 

Best Batting Performances

ScorePlayerClubGradeRndInnsOpposition
59 Mahendra Annem County West Cricket Club One Day (14 Round) - Div A9 1 Bellbridge Cricket Club
55* pramodh r koppela County West Cricket Club One Day (14 Round) - Div A9 1 Bellbridge Cricket Club
51* Tulasi M Chiriki County West Cricket Club One Day (14 Round) - Div A9 1 Bellbridge Cricket Club
51* Bimal Arora County West Cricket Club One Day (14 Round) - Div B9 1 Gellibrand Cricket Club
51* Srikanth Goulapalli County West Cricket Club One Day (14 Round) - Div B9 1 Gellibrand Cricket Club
51* Terry Mikunda Grand United Cricket Club One Day (14 Round) - Div A9 1 Sunshine YCW Cricket Club
50* Hareesh Yella County West Cricket Club One Day (14 Round) - Div A9 1 Bellbridge Cricket Club
50* Usman Hussain Williamstown Colts Cricket Club One Day (14 Round) - Div B9 1 Glen Orden Sports Club
46 Praveen Kumar Williamstown Colts Cricket Club One Day (14 Round) - Div B9 1 Glen Orden Sports Club
33 Fahad Ali Charles Sturt University One Day (14 Round) - Div A9 1 Werribee Centrals Cricket Club

Best Bowling Performances

BowlPlayerClubGradeRndInnsOpposition
4/21 Sumit Bhalotia Williamstown Colts Cricket Club One Day (14 Round) - Div B9 1 Glen Orden Sports Club
3/20 Sivareddy Bandireddi County West Cricket Club One Day (14 Round) - Div B9 1 Gellibrand Cricket Club
3/30 Julian Ensink Sunshine YCW Cricket Club One Day (14 Round) - Div A9 1 Grand United Cricket Club
3/36 Chidambaram Palanisamy Charles Sturt University One Day (14 Round) - Div A9 1 Werribee Centrals Cricket Club
2/16 Manas Srivastava Williamstown Colts Cricket Club One Day (14 Round) - Div B9 1 Glen Orden Sports Club
2/18 Benjamin P Smith Sunshine YCW Cricket Club One Day (14 Round) - Div A9 1 Grand United Cricket Club
1/2 Hareesh Yella County West Cricket Club One Day (14 Round) - Div A9 1 Bellbridge Cricket Club
1/10 Gourav Sharma County West Cricket Club One Day (14 Round) - Div A9 1 Bellbridge Cricket Club
1/10 Srinivasulu Pallagundla County West Cricket Club One Day (14 Round) - Div A9 1 Bellbridge Cricket Club
1/15 Rashid Malik Sunshine YCW Cricket Club One Day (14 Round) - Div A9 1 Grand United Cricket Club
1/20 Dean Dial Sunshine YCW Cricket Club One Day (14 Round) - Div A9 1 Grand United Cricket Club
1/21 Usman Hussain Williamstown Colts Cricket Club One Day (14 Round) - Div B9 1 Glen Orden Sports Club
1/22 Mani Deepak County West Cricket Club One Day (14 Round) - Div B9 1 Gellibrand Cricket Club
1/22 mohammad mateen Williamstown Colts Cricket Club One Day (14 Round) - Div B9 1 Glen Orden Sports Club
1/22 Ram R Vallabhaneni Charles Sturt University One Day (14 Round) - Div A9 1 Werribee Centrals Cricket Club
1/24 Anshuman Chandra County West Cricket Club One Day (14 Round) - Div B9 1 Gellibrand Cricket Club

Hat-Tricks

No records found

Best Fielding Performances

CROSTPlayerClubGradeRndInnsOpposition
20 Ram R Vallabhaneni Charles Sturt University One Day (14 Round) - Div A9 1 Werribee Centrals Cricket Club
11 Satbir S Thind County West Cricket Club One Day (14 Round) - Div B9 1 Gellibrand Cricket Club
11 Prashanth K Mehendikar Charles Sturt University One Day (14 Round) - Div A9 1 Werribee Centrals Cricket Club
011Bhanu K Vihari Charles Sturt University One Day (14 Round) - Div A9 1 Werribee Centrals Cricket Club
10 Srikanth Kolagatla County West Cricket Club One Day (14 Round) - Div A9 1 Bellbridge Cricket Club
10 Srinivasulu Pallagundla County West Cricket Club One Day (14 Round) - Div A9 1 Bellbridge Cricket Club
10 Sivareddy Bandireddi County West Cricket Club One Day (14 Round) - Div B9 1 Gellibrand Cricket Club
10 Fahad Ali Charles Sturt University One Day (14 Round) - Div A9 1 Werribee Centrals Cricket Club
01 Kartayva R Soni Charles Sturt University One Day (14 Round) - Div A9 1 Werribee Centrals Cricket Club
01 Sunil Kumar Mekala Charles Sturt University One Day (14 Round) - Div A9 1 Werribee Centrals Cricket Club
010Dean Dial Sunshine YCW Cricket Club One Day (14 Round) - Div A9 1 Grand United Cricket Club

Highest Team Scores

ScoreClubGradeRndInnsOpposition
7/395 Sunshine YCW Gold One Day (14 Round) - Div B9 1 Grand United Blue
6/267 County West Blue One Day (14 Round) - Div A9 1 Bellbridge
3/239 West Newport One Day (14 Round) - Div B9 1 Barkly Street Uniting
10/236 Grand United Blue One Day (14 Round) - Div B9 1 Sunshine YCW Gold
8/195 Werribee Centrals One Day (14 Round) - Div A9 1 Charles Sturt University
2/190 County West Green One Day (14 Round) - Div B9 1 Gellibrand
6/185 Gellibrand One Day (14 Round) - Div B9 1 County West Green
10/177 Charles Sturt University One Day (14 Round) - Div A9 1 Werribee Centrals
8/162 Grand United Gold One Day (14 Round) - Div A9 1 Sunshine YCW Blue
9/141 Barkly Street Uniting One Day (14 Round) - Div B9 1 West Newport

Best Partnerships

P'ShipBatsmanClubGradeRndInnsOpposition
47 YS Dulipala - F Ali Charles Sturt University One Day (14 Round) - Div A9 1 Werribee Centrals
42 T Mikunda - M Green Grand United Gold One Day (14 Round) - Div A9 1 Sunshine YCW Blue
37 RR Vallabhaneni - PK Mehendikar Charles Sturt University One Day (14 Round) - Div A9 1 Werribee Centrals
26 T Mikunda - MJ Van Gemeren Grand United Gold One Day (14 Round) - Div A9 1 Sunshine YCW Blue
26 R Farooq - J Temple Grand United Gold One Day (14 Round) - Div A9 1 Sunshine YCW Blue
25 J Temple - T Mikunda Grand United Gold One Day (14 Round) - Div A9 1 Sunshine YCW Blue
25 S Mekala - V Bandaru Charles Sturt University One Day (14 Round) - Div A9 1 Werribee Centrals